BEZPIECZNE I FUNKCJONALNE OGRODZENIE

Klienci bardzo  często odwlekają w czasie budowę swojego ogrodzenia bo po prostu nie wiedzą jak się za to zabrać, ile pieniędzy taka inwestycje może pochłonąć i jak znaleźć dobrą ekipę która podoła takiemu zadaniu. 
W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kilka podstawowych zagadnień. Zapraszamy do lektury.

Bardzo często na etapie budowy domu, budowa ogrodzenia na naszej liście znajduje się na samym końcu. 
To dobrze, bo w tym miejscu trzeba się dobrze zastanowić, bo ogrodzenie jest pewnego rodzaju wizytówką naszego domu i staje się taką wisienką na torcie. 
Jak się za to zabrać?

Musimy przebrnąć przez kilka kroków.:
1. Plan przestrzenny
2. Porady fachowców
3. Analiza materiałów oraz urządzeń jakie chcemy zastosować
4. Wykonanie

Na samym początku jeśli nie mamy jeszcze dokładnie wytyczonych punktów granicznych naszej działki, musimy udać się do geodety aby ten wyznaczył punkty graniczne. Lepiej wcześniej odwiedzić starostwo i wybrać potrzebne mapki, które dla geodety będą niezbędne.
Radziłbym nie pomijać tego kroku i nie starać się robić tego na własną rękę aby uniknąć w przyszłości kłótni z sąsiadami o 2 palce działki na których nasz sąsiad mógłby wyhodować sobie rząd marchewek gdyby nasze ogrodzenie było dobrze osadzone, i oszczędzić sobie pieniędzy i wizyt w sądach.

Jeśli geodeta wyznaczy nam teren pod budowę ogrodzenia, w tym momencie musimy zasięgnąć porady firmy zajmującej się sprzedażą i montażem automatyki, która pomoże nam w zaprojektowaniu instalacji właściwej dla naszych potrzeb.

Warto wybrać firmę z długim stażem, która ma dobrą wiedzę na temat tego typu instalacji.
Dobra firma montująca automatykę domową dobrze wie jakie teraz są aktualne trendy ale tez śledzi nowości które pokazują się na rynku i tak zaprojektuje i wykona instalację, aby nie brakło nam żadnego kabelka nawet gdyby w późniejszym czasie konieczne było dołożenie jakichś urządzeń, które pierwotnie nie były brane pod uwagę.

Zaczynamy od doboru materiałów z których nasze ogrodzenie będzie wykonane.
Ogrodzenia najczęściej wykonywane są ze stali poddanej obróbce cynkowania lub elementów wykonanych z aluminium.
Coraz rzadziej drewniane ponieważ te raz na jakiś czas trzeba odświeżać a na to nie coraz częściej po prostu nie mamy czasu bo wolimy wykorzystać go na co innego.

Projektując ogrodzenie musimy wziąć pod uwagę  na tym etapie jaki siłownik oraz domofon będziemy chcieli mieć zamontowany.
Trzeba wiedzieć, ze inny siłownik będzie zastosowany na bramie osadzonej na słupkach stalowych a inny na słupkach metalowych. W przypadku słupków metalowych jest troszkę prościej, bo wystarczy do odpowiednich słupków przed zabetonowaniem wprowadzić rurę z właściwymi przewodami. W tym przypadku monter nie będzie miał najmniejszych problemów za zainstalowaniem siłowników i urządzeń bezpieczeństwa.


W przypadku słupków murowanych należy się upewnić czy przewody zostają wypuszczone we właściwych miejscach. W tym momencie należy mieć już wybrany siłownik i domofon. Najlepiej murować pod nadzorem firmy montującej automatykę ponieważ różne siłowniki mają różne parametry i ściśle określone wymiary montażowe, więc jeśli chcemy uniknąć sytuacji w której w miejscu mocowania siłownika nie ma żadnych i konieczne będzie dociąganie przewodów po wierzchu słupka lub co gorsza w miejscu w którym będzie mocowany siłownik znajdują się przewody wypuszczone dokładnie w miejscu w którym monter musi wiercić otwory do mocowania siłownika. Dlatego lepiej skorzystać z opcji nadzorowania na tym etapie.Po zaprojektowaniu oraz wykonaniu ogrodzenia, przychodzi czas na montaż automatyki.
Na rynku dostępnych jest dużo firm montujących automatykę oraz jeszcze więcej tych którzy po godzinach wykonują ten fach.
Firmy zazwyczaj bazują na sprawdzonych markach, na które udzielają gwarancji na sprzęt oraz gwarancji na montaż.
Prawidłowo zamontowana automatyka jest bezpieczna dla swojego użytkownika i sprawia, ze użytkowanie jest przyjemne i intuicyjne.

Obecnie na rynku modne stają się urządzenia które możemy obsługiwać za pomocą smartfonów.
Nasza firma posiada automatykę do ogrodzeń którą możemy obsługiwać za pomocą standardowych pilotów, za pomocą aplikacji w smartfonach a nawet skonfigurować zdalne uruchamianie się bramy np. nasz samochód zbliży się do bramy na określoną odległość.

Na rynku domofonów i wideodomofonów wyróżniamy urządzenia analogowe, systemy cyfrowe oraz IP.
Nasza firma bazuje na kilku producentach. Są wśród nich wideodomofony VIDOS, CAME oraz HIKVISION.

Śledząc najnowsze trendy na pewno musimy wziąć pod uwagę słupki multimedialne a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie nowoczesne ogrodzenia medialne. 
Nie są to ogrodzenia najtańsze ale na pewno przykuwające uwagę.

 
Takie ogrodzenia cechują się ponadprzeciętnym wyglądem. Domofon, skrzynka na listy, urządzenia kontroli dostępu, kamery, czy nawet zabezpieczenia podłączone do naszego systemu alarmowego są zintegrowane z ogrodzeniem i automatyką.
Rolę słupka do którego zamyka się furtka i bramą pełni słupek multimedialny w którym umiejscowione są wszystkie nasze udogodnienia.
Takie ogrodzenie może mieć wygląd i tłoczenia dopasowane do naszych drzwi wejściowych lub bramy garażowej. Może stylistyką podkreślać nowoczesność naszego domu i stać się jego wizytówką.

Jeśli szukają Państwo firmy która od A-Z wykona dla Was profesjonalnie i w uczciwych pieniądzach ogrodzenie wraz z całą automatyką to zapraszamy do kontaktu z nami.
Wszystkie dane kontaktowe znajdziecie w zakładce kontakt